Hlavní události

kvě
25


16:30 - 18:00

kvě
25


19:00 - 21:00

kvě
27


9:30 - 11:00

kvě
27


9:30 - 11:00

Celý kalendář
 • Registrace
Integer varius tempor auctor. Etiam fringilla venenatis mollis. Duis ullamcorper massa eu sapien fringilla consequat. Aliquam nec ligula mi, quis tincidunt odio. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Vestibulum rutrum dui eros. Praesent nec nibh diam.

Proin augue risus, molestie at dictum quis, viverra non ipsum. Praesent lacus dui, euismod ut mollis vel, lacinia vel arcu. In commodo arcu vitae velit elementum a luctus nibh mattis. Ut vel turpis eros. Nam mattis velit sed nibh scelerisque in bibendum felis sodales. Vivamus ornare pellentesque pellentesque. Nullam dignissim semper quam nec mollis. In vel lacus lectus, ac tristique leo.

Aenean venenatis egestas iaculis. Nullam consectetur condimentum dolor at bibendum. Nulla in enim quis ipsum pulvinar imperdiet vitae nec velit. Donec non urna quam. Aliquam congue magna nec risus iaculis posuere. Vivamus bibendum interdum molestie. Sed libero risus, varius eu dictum ac, pharetra ac elit. Curabitur a nibh id ipsum sagittis blandit. Morbi cursus commodo leo quis rhoncus. In nec purus magna, id porta enim. Donec pulvinar aliquet vulputate. Donec sit amet justo sit amet ipsum posuere imperdiet id sed magna.

Sed ultricies condimentum augue, sed congue erat dapibus nec. Etiam quis tempor nibh. Vestibulum urna dui, sodales ut ornare vitae, porta non augue. Curabitur nunc ipsum, facilisis nec luctus blandit, luctus at sem. Vestibulum pharetra augue vitae orci mollis scelerisque. Quisque gravida diam vel mauris ultricies ac faucibus turpis volutpat. Maecenas augue elit, rutrum pharetra mattis ullamcorper, commodo varius enim. Phasellus dapibus mattis ipsum sit amet tincidunt. In hac habitasse platea dictumst. Sed nisi dolor, ullamcorper eget pretium molestie, commodo non dolor. Praesent volutpat aliquet neque ut bibendum. Pellentesque tincidunt tortor non ipsum venenatis ultricies.

Proin at justo eu orci condimentum ornare sed pellentesque orci. Duis nec interdum massa. Proin porta semper enim, sit amet condimentum lorem interdum non. Etiam vel sodales tellus. Nullam vulputate luctus sapien, in feugiat arcu pulvinar vitae. Phasellus risus orci, posuere non fringilla nec, placerat sit amet mauris. Mauris a sem turpis, vitae hendrerit risus. Mauris suscipit, purus ac ornare elementum, enim dolor convallis mauris, sit amet convallis urna metus at leo. Curabitur eget nisl a risus suscipit auctor. Ut a ultrices lectus. Pellentesque sed justo magna. Donec congue mi id odio sodales tincidunt. Integer cursus leo in libero imperdiet ac pharetra tortor venenatis. In nec purus at justo adipiscing condimentum.
 • Nejstarší sborové zpravodaje (2009 - 2007).

   

   

  Každý měsíc vychází nové číslo Sborového zpravodaje našeho sboru. Zde naleznete zpravodaje z let 2009 - 2007, které se nám podařilo dohledat. Každý zpravodaj je dostupný ke stažení vždy pod měsícem a rokem, ve kterém vyšel. Pokud máte zájem o zpravodaje staršího data, kontaktujte diakona Edwarda Mitregu.

   

                                       

  Rok 2009

   

  LEDEN

  ČERVENEC

  ÚNOR

  SRPEN

  BŘEZEN

  ZÁŘÍ

  DUBEN

  ŘÍJEN

  KVĚTEN

  LISTOPAD

  ČERVEN

  PROSINEC

   

   

   

   

  Rok 2008 

   

  LEDEN

  ČERVENEC

  ÚNOR

  SRPEN

  BŘEZEN

  ZÁŘÍ

  DUBEN

  ŘÍJEN

  KVĚTEN

  LISTOPAD

  ČERVEN

  PROSINEC

   

   

   

   

   

  Rok 2007 

   

  LEDEN

  ČERVENEC

  ÚNOR

  SRPEN

  BŘEZEN

  ZÁŘÍ

  DUBEN

  ŘÍJEN

  KVĚTEN

  LISTOPAD

  ČERVEN

  PROSINEC

  ranní bohoslužby:   neděle 7: 45 (dle rozpisu)

  hlavní bohoslužby:   neděle 9: 30 (každou neděli)

  bohoslužby s Večeří Páně:  vždy druhou neděli v měsíci

   

   

  Bohoslužby

    

  Základním nosným prvkem života sboru jsou bohoslužby. Bohosluby
  K bohoslužbám se scházíme v našem chrámu a to převážně v neděle, výjimečně i během týdne u příležitosti různých církevních svátků. Další bohoslužby probíhají také v kazatelské stanici v Horní Lištné, v Domě pro seniory, v nemocnici a na dalších místech.

  Cílem bohoslužeb, ale vlastně všech aktivit sboru, je povzbudit člověka ve víře v Boha nebo mu na Boha zřetelně ukázat. Ústředním prvkem bohoslužeb je povzbuzující zvěst Božího slova, ale dále také společný zpěv, modlitby, apod. V době bohoslužeb mají děti většinou své vlastní setkání ve Sborovém centru Hutník.

  Protože je v naší oblasti významná polská národnostní menšina, míváme obvykle dvoje, jedny v jazyce českém, druhé v jazyce polském. Občasně jsou také naplánovány jen jedny společné bohoslužby, na kterých se používá jak český, tak i polský jazyk. 
  Tak je tomu také v době letních prázdnin. Informace o termínech a jazyku bohoslužeb naleznete v přehledu bohoslužeb. Součástí každých bohoslužeb je také finanční sbírka. Každá sbírka má své specifické určení, které rovněž najdete v přehledu bohoslužeb.

   

   

  Bohoslužby s malými dětmi

   

  Pro rodiče s malými dětmi, které ještě nejsou schopny účastnit se Nedělní besídky, je připravena ve Sborovém centru Hutník místnost zvaná Jesličky, kde si děti mohou hrát a rodiče mohou poslouchat audio přenos bohoslužeb z našeho kostela. Místnost je přizpůsobena dětem od 0 do 3 let, je zde i přebalovací pult, matrace a jiné potřebné věci.

   

  batolata

  Kdo:  děti do 13 letdeti

   

  Čas: každou neděli od 9:30

   

  Místo:   Sborové centrum HUTNÍK 

                  Sborový dům LIŠTNÁ

   

  Web:  http://skolkatrinec.webnode.cz

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  LIŠTNÁ

   

  Děti bez rozdílu věku se společně scházejí ve sborovém domě v Horní Lištné, aby se zde přitažlivým způsobem učili poznávat Boží pravdy a podle nich žít. Zveme všechny děti z Lištné a okolí mezi nás.

   

  Kontaktní osoba:

  Helena  Kostková,tel:608 256 702

   

   

  HUTNÍK

   

  Ve sborovém centru Hutník zahajují děti svůj program společně v hlavním sále a potom se rozdělují do 4 skupin:

   

   

  • Batolata

  batolata

   

  Děti do tří let se scházejí se svými rodiči v učebně zvané „jesličky“. Je to místnost plně přizpůsobena malým dětem, kde si mohou hrát a rodiče poslouchají přenos bohoslužeb z kostela. Je zde možnost uvařit si čaj, kávu či připravit pro děti svačinku. Ve výbavě pokoje je také přebalovací stůl pro nejmenší. Místnost je hned vedle pokoje pro děti předškolního věku (3-6let), je proto také vhodná pro rodiče, kteří se chtějí účastnit bohoslužeb, ale zároveň být blízko svému dítěti, které dochází již na nedělní školu pro předškoláky.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  • Předškoláci

  predskolaci1

   

  Děti od 3 do 6 let se setkávají ve vlastní učebně, kde je pro ně připravený program přizpůsobený jejich věku. Vyučování probíhá formou her, scének a soutěží. Děti hodně zpívají, vyrábějí a jsou motivovány odměnami. Pokud je některé z dětí bázlivější, není překážkou, aby s ním rodič zůstal na programu.

   

  kontaktní osoba:

  Anna Kajfoszová, tel: 734 642 601

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  • Školáci

   skolaci

  Školní děti od druhé třídy základní školy mají rovněž vlastní vyučování. Během celého programu jsou motivovány sbíráním bodů a následně mají možnost si za ně „koupit“ odměny. Program mají rozmanitý, zajímavý a velmi hodnotný. Cílem všech věkových skupin je vést děti k Bohu srozumitelným způsobem.

   

  kontaktní osoba:

  Karin Roiková, tel: 608 504 930

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  • Polská školka

  polska-skupina

   

  Další skupinkou jsou děti s polským vyučovacím jazykem. Tato skupina se nedělí podle věku, takže zde chodí děti od tří do dvanácti let. Programově je zaměřena podobně, jako výše popsané skupiny.

   

  kontaktní osoba:

  Vladislav Trombik,tel: 777 223 725

   

  čas:  středa 14:30 - 16:00

  místo:  učebna č. 2 ve SC Hutník

  konfirmace

  kontaktní osoba: pastor Bohdan Taska, tel: 603 442 064

   

  Pokud jsi byl pokřtěn a je ti 12 – 14 let, pak tě zveme k potvrzení křestní smlouvy skrze osobní vyznání. Konfirmační výuka probíhá během školního roku a trvá jeden rok. V rámci konfirmace se také podíváš na setkání dorostu. Více informací najdete v sekci Svátosti a obřady.

  Přihlášky ke konfirmační nauce jsou k dispozici v kanceláři sboru nebo ke stažení zde.

   

  místo: hlavní sál Sborovém centrum Hutník (přízemí) 

  čas: celý květen vždy ve čtvrtek v 18. hodin

  cena: 400 Kč / pár za všech pět setkání.

  registrace: kurzy.sceav.cz/

   


  Již několik let pořádá náš sbor v měsíci květnu kurz Příprava na manželství. Cílem kurzu je pomoci všem párům vybudovat zdravé základy pro šťastné manželství.

  Během pěti společně strávených večerů získáte mnoho užitečných nástrojů a poznatků, které Vám dají základ pro vytvoření hezkého manželství.

   

   

  Probíranými tématy jsou:

  • umění komunikace
  • jak řešit konflikty
  • význam společně stráveného času
  • jak rozvíjet vzájemné přátelství
  • jak druhému projevit, že ho milujeme
  • význam závazku
  • jak rozpoznat a ocenit naše odlišnosti
  • budujeme sexuální blízkost
  • vzájemně sdílené cíle, hodnoty a sny

   

  Setkání mají neformální a uvolněnou atmosféru. Večer začíná drobným pohoštěním. Následují krátké proslovy na dané téma, proložené cvičeními a otázkami k diskusi jen ve dvou. O svém vztahu nemusíte nikomu dalšímu nic říkat.

  Těšíme se na setkání s Vámi.
  Tento vzdělávací projekt podpořilo Město Třinec.

   

  predmanzelske

  místo:  1. patro SC Hutník - místnost Jesličky

   

  čas:    středa 9:30 - 11:30

   

  Kontaktní osoba:   Klusová Šárka, tel.: 608 617 147

   

  web:    http://babyclub-trinec.webnode.cz/

   

  Každou středu se od 9.30 do 11. 30 ve Sborovém centru Hutník scházejí maminky s dětmi do 3 let, aby se společně povzbuzovaly a učily, jak být lepšími maminkami. Setkání probíhá v klubovně na 1. patře, která je svým vybavením přizpůsobena malým dětem a jejich maminkám. Více o programu a náplni setkání se dozvíte na webových stránkách baby klubu.

   

   

   baby klub  DSC 0220
  Bude doplněno :)

  Čas:

  Kontaktní osoba:

   

                   vždy podle domluvy

                   pastor Michal Klus

                   tel.:608 744 764

  krest uprava

   

  Křest je milostivým Božím skutkem, ve kterém Bůh k sobě přijímá člověka. Boží Slovo učí, že Bůh nabízí svoji milost nejen dospělým, ale i nemluvňatům a proto pozýváme věřící rodiče, aby přivedli své děti ke křtu. Nicméně ke křtu voláme i dospělé, kteří nikdy pokřtěni nebyli a kteří se chtějí v pokání sklonit před Hospodinem a vydat Mu svůj život.

  Při křtu nemluvňat a dětí požadujeme jak souhlas obou rodičů, tak také ochotu vyznat víru a slíbit Bohu věrnost ve výchově, alespoň jedním z rodičů. Křest dospívajících a dospělých musí být spojen s osobním vyznáním víry v trojjediného Boha.

  Před samotným křtem je třeba absolvovat křestní přípravu. Příprava je vždy individuální dle duchovního stavu daného člověka. Také je třeba, aby byl vyplněn křestní formulář, který je k dispozici v kanceláři farního úřadu nebo je ke stažení zde. Křty se konají v dohodnutém termínu, nejlépe v rámci bohoslužeb začínajících v 9:30.

   
 • Nejstarší sborové zpravodaje (2009 - 2007).

   

   

  Každý měsíc vychází nové číslo Sborového zpravodaje našeho sboru. Zde naleznete zpravodaje z let 2009 - 2007, které se nám podařilo dohledat. Každý zpravodaj je dostupný ke stažení vždy pod měsícem a rokem, ve kterém vyšel. Pokud máte zájem o zpravodaje staršího data, kontaktujte diakona Edwarda Mitregu.

   

                                       

  Rok 2009

   

  LEDEN

  ČERVENEC

  ÚNOR

  SRPEN

  BŘEZEN

  ZÁŘÍ

  DUBEN

  ŘÍJEN

  KVĚTEN

  LISTOPAD

  ČERVEN

  PROSINEC

   

   

   

   

  Rok 2008 

   

  LEDEN

  ČERVENEC

  ÚNOR

  SRPEN

  BŘEZEN

  ZÁŘÍ

  DUBEN

  ŘÍJEN

  KVĚTEN

  LISTOPAD

  ČERVEN

  PROSINEC

   

   

   

   

   

  Rok 2007 

   

  LEDEN

  ČERVENEC

  ÚNOR

  SRPEN

  BŘEZEN

  ZÁŘÍ

  DUBEN

  ŘÍJEN

  KVĚTEN

  LISTOPAD

  ČERVEN

  PROSINEC

  ranní bohoslužby:   neděle 7: 45 (dle rozpisu)

  hlavní bohoslužby:   neděle 9: 30 (každou neděli)

  bohoslužby s Večeří Páně:  vždy druhou neděli v měsíci

   

   

  Bohoslužby

    

  Základním nosným prvkem života sboru jsou bohoslužby. Bohosluby
  K bohoslužbám se scházíme v našem chrámu a to převážně v neděle, výjimečně i během týdne u příležitosti různých církevních svátků. Další bohoslužby probíhají také v kazatelské stanici v Horní Lištné, v Domě pro seniory, v nemocnici a na dalších místech.

  Cílem bohoslužeb, ale vlastně všech aktivit sboru, je povzbudit člověka ve víře v Boha nebo mu na Boha zřetelně ukázat. Ústředním prvkem bohoslužeb je povzbuzující zvěst Božího slova, ale dále také společný zpěv, modlitby, apod. V době bohoslužeb mají děti většinou své vlastní setkání ve Sborovém centru Hutník.

  Protože je v naší oblasti významná polská národnostní menšina, míváme obvykle dvoje, jedny v jazyce českém, druhé v jazyce polském. Občasně jsou také naplánovány jen jedny společné bohoslužby, na kterých se používá jak český, tak i polský jazyk. 
  Tak je tomu také v době letních prázdnin. Informace o termínech a jazyku bohoslužeb naleznete v přehledu bohoslužeb. Součástí každých bohoslužeb je také finanční sbírka. Každá sbírka má své specifické určení, které rovněž najdete v přehledu bohoslužeb.

   

   

  Bohoslužby s malými dětmi

   

  Pro rodiče s malými dětmi, které ještě nejsou schopny účastnit se Nedělní besídky, je připravena ve Sborovém centru Hutník místnost zvaná Jesličky, kde si děti mohou hrát a rodiče mohou poslouchat audio přenos bohoslužeb z našeho kostela. Místnost je přizpůsobena dětem od 0 do 3 let, je zde i přebalovací pult, matrace a jiné potřebné věci.

   

  batolata

  Kdo:  děti do 13 letdeti

   

  Čas: každou neděli od 9:30

   

  Místo:   Sborové centrum HUTNÍK 

                  Sborový dům LIŠTNÁ

   

  Web:  http://skolkatrinec.webnode.cz

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  LIŠTNÁ

   

  Děti bez rozdílu věku se společně scházejí ve sborovém domě v Horní Lištné, aby se zde přitažlivým způsobem učili poznávat Boží pravdy a podle nich žít. Zveme všechny děti z Lištné a okolí mezi nás.

   

  Kontaktní osoba:

  Helena  Kostková,tel:608 256 702

   

   

  HUTNÍK

   

  Ve sborovém centru Hutník zahajují děti svůj program společně v hlavním sále a potom se rozdělují do 4 skupin:

   

   

  • Batolata

  batolata

   

  Děti do tří let se scházejí se svými rodiči v učebně zvané „jesličky“. Je to místnost plně přizpůsobena malým dětem, kde si mohou hrát a rodiče poslouchají přenos bohoslužeb z kostela. Je zde možnost uvařit si čaj, kávu či připravit pro děti svačinku. Ve výbavě pokoje je také přebalovací stůl pro nejmenší. Místnost je hned vedle pokoje pro děti předškolního věku (3-6let), je proto také vhodná pro rodiče, kteří se chtějí účastnit bohoslužeb, ale zároveň být blízko svému dítěti, které dochází již na nedělní školu pro předškoláky.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  • Předškoláci

  predskolaci1

   

  Děti od 3 do 6 let se setkávají ve vlastní učebně, kde je pro ně připravený program přizpůsobený jejich věku. Vyučování probíhá formou her, scének a soutěží. Děti hodně zpívají, vyrábějí a jsou motivovány odměnami. Pokud je některé z dětí bázlivější, není překážkou, aby s ním rodič zůstal na programu.

   

  kontaktní osoba:

  Anna Kajfoszová, tel: 734 642 601

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  • Školáci

   skolaci

  Školní děti od druhé třídy základní školy mají rovněž vlastní vyučování. Během celého programu jsou motivovány sbíráním bodů a následně mají možnost si za ně „koupit“ odměny. Program mají rozmanitý, zajímavý a velmi hodnotný. Cílem všech věkových skupin je vést děti k Bohu srozumitelným způsobem.

   

  kontaktní osoba:

  Karin Roiková, tel: 608 504 930

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  • Polská školka

  polska-skupina

   

  Další skupinkou jsou děti s polským vyučovacím jazykem. Tato skupina se nedělí podle věku, takže zde chodí děti od tří do dvanácti let. Programově je zaměřena podobně, jako výše popsané skupiny.

   

  kontaktní osoba:

  Vladislav Trombik,tel: 777 223 725

   

  čas:  středa 14:30 - 16:00

  místo:  učebna č. 2 ve SC Hutník

  konfirmace

  kontaktní osoba: pastor Bohdan Taska, tel: 603 442 064

   

  Pokud jsi byl pokřtěn a je ti 12 – 14 let, pak tě zveme k potvrzení křestní smlouvy skrze osobní vyznání. Konfirmační výuka probíhá během školního roku a trvá jeden rok. V rámci konfirmace se také podíváš na setkání dorostu. Více informací najdete v sekci Svátosti a obřady.

  Přihlášky ke konfirmační nauce jsou k dispozici v kanceláři sboru nebo ke stažení zde.

   

  místo: hlavní sál Sborovém centrum Hutník (přízemí) 

  čas: celý květen vždy ve čtvrtek v 18. hodin

  cena: 400 Kč / pár za všech pět setkání.

  registrace: kurzy.sceav.cz/

   


  Již několik let pořádá náš sbor v měsíci květnu kurz Příprava na manželství. Cílem kurzu je pomoci všem párům vybudovat zdravé základy pro šťastné manželství.

  Během pěti společně strávených večerů získáte mnoho užitečných nástrojů a poznatků, které Vám dají základ pro vytvoření hezkého manželství.

   

   

  Probíranými tématy jsou:

  • umění komunikace
  • jak řešit konflikty
  • význam společně stráveného času
  • jak rozvíjet vzájemné přátelství
  • jak druhému projevit, že ho milujeme
  • význam závazku
  • jak rozpoznat a ocenit naše odlišnosti
  • budujeme sexuální blízkost
  • vzájemně sdílené cíle, hodnoty a sny

   

  Setkání mají neformální a uvolněnou atmosféru. Večer začíná drobným pohoštěním. Následují krátké proslovy na dané téma, proložené cvičeními a otázkami k diskusi jen ve dvou. O svém vztahu nemusíte nikomu dalšímu nic říkat.

  Těšíme se na setkání s Vámi.
  Tento vzdělávací projekt podpořilo Město Třinec.

   

  predmanzelske

  místo:  1. patro SC Hutník - místnost Jesličky

   

  čas:    středa 9:30 - 11:30

   

  Kontaktní osoba:   Klusová Šárka, tel.: 608 617 147

   

  web:    http://babyclub-trinec.webnode.cz/

   

  Každou středu se od 9.30 do 11. 30 ve Sborovém centru Hutník scházejí maminky s dětmi do 3 let, aby se společně povzbuzovaly a učily, jak být lepšími maminkami. Setkání probíhá v klubovně na 1. patře, která je svým vybavením přizpůsobena malým dětem a jejich maminkám. Více o programu a náplni setkání se dozvíte na webových stránkách baby klubu.

   

   

   baby klub  DSC 0220
  Bude doplněno :)

  Čas:

  Kontaktní osoba:

   

                   vždy podle domluvy

                   pastor Michal Klus

                   tel.:608 744 764

  krest uprava

   

  Křest je milostivým Božím skutkem, ve kterém Bůh k sobě přijímá člověka. Boží Slovo učí, že Bůh nabízí svoji milost nejen dospělým, ale i nemluvňatům a proto pozýváme věřící rodiče, aby přivedli své děti ke křtu. Nicméně ke křtu voláme i dospělé, kteří nikdy pokřtěni nebyli a kteří se chtějí v pokání sklonit před Hospodinem a vydat Mu svůj život.

  Při křtu nemluvňat a dětí požadujeme jak souhlas obou rodičů, tak také ochotu vyznat víru a slíbit Bohu věrnost ve výchově, alespoň jedním z rodičů. Křest dospívajících a dospělých musí být spojen s osobním vyznáním víry v trojjediného Boha.

  Před samotným křtem je třeba absolvovat křestní přípravu. Příprava je vždy individuální dle duchovního stavu daného člověka. Také je třeba, aby byl vyplněn křestní formulář, který je k dispozici v kanceláři farního úřadu nebo je ke stažení zde. Křty se konají v dohodnutém termínu, nejlépe v rámci bohoslužeb začínajících v 9:30.

   
 • Nejstarší sborové zpravodaje (2009 - 2007).

   

   

  Každý měsíc vychází nové číslo Sborového zpravodaje našeho sboru. Zde naleznete zpravodaje z let 2009 - 2007, které se nám podařilo dohledat. Každý zpravodaj je dostupný ke stažení vždy pod měsícem a rokem, ve kterém vyšel. Pokud máte zájem o zpravodaje staršího data, kontaktujte diakona Edwarda Mitregu.

   

                                       

  Rok 2009

   

  LEDEN

  ČERVENEC

  ÚNOR

  SRPEN

  BŘEZEN

  ZÁŘÍ

  DUBEN

  ŘÍJEN

  KVĚTEN

  LISTOPAD

  ČERVEN

  PROSINEC

   

   

   

   

  Rok 2008 

   

  LEDEN

  ČERVENEC

  ÚNOR

  SRPEN

  BŘEZEN

  ZÁŘÍ

  DUBEN

  ŘÍJEN

  KVĚTEN

  LISTOPAD

  ČERVEN

  PROSINEC

   

   

   

   

   

  Rok 2007 

   

  LEDEN

  ČERVENEC

  ÚNOR

  SRPEN

  BŘEZEN

  ZÁŘÍ

  DUBEN

  ŘÍJEN

  KVĚTEN

  LISTOPAD

  ČERVEN

  PROSINEC

  ranní bohoslužby:   neděle 7: 45 (dle rozpisu)

  hlavní bohoslužby:   neděle 9: 30 (každou neděli)

  bohoslužby s Večeří Páně:  vždy druhou neděli v měsíci

   

   

  Bohoslužby

    

  Základním nosným prvkem života sboru jsou bohoslužby. Bohosluby
  K bohoslužbám se scházíme v našem chrámu a to převážně v neděle, výjimečně i během týdne u příležitosti různých církevních svátků. Další bohoslužby probíhají také v kazatelské stanici v Horní Lištné, v Domě pro seniory, v nemocnici a na dalších místech.

  Cílem bohoslužeb, ale vlastně všech aktivit sboru, je povzbudit člověka ve víře v Boha nebo mu na Boha zřetelně ukázat. Ústředním prvkem bohoslužeb je povzbuzující zvěst Božího slova, ale dále také společný zpěv, modlitby, apod. V době bohoslužeb mají děti většinou své vlastní setkání ve Sborovém centru Hutník.

  Protože je v naší oblasti významná polská národnostní menšina, míváme obvykle dvoje, jedny v jazyce českém, druhé v jazyce polském. Občasně jsou také naplánovány jen jedny společné bohoslužby, na kterých se používá jak český, tak i polský jazyk. 
  Tak je tomu také v době letních prázdnin. Informace o termínech a jazyku bohoslužeb naleznete v přehledu bohoslužeb. Součástí každých bohoslužeb je také finanční sbírka. Každá sbírka má své specifické určení, které rovněž najdete v přehledu bohoslužeb.

   

   

  Bohoslužby s malými dětmi

   

  Pro rodiče s malými dětmi, které ještě nejsou schopny účastnit se Nedělní besídky, je připravena ve Sborovém centru Hutník místnost zvaná Jesličky, kde si děti mohou hrát a rodiče mohou poslouchat audio přenos bohoslužeb z našeho kostela. Místnost je přizpůsobena dětem od 0 do 3 let, je zde i přebalovací pult, matrace a jiné potřebné věci.

   

  batolata

  Kdo:  děti do 13 letdeti

   

  Čas: každou neděli od 9:30

   

  Místo:   Sborové centrum HUTNÍK 

                  Sborový dům LIŠTNÁ

   

  Web:  http://skolkatrinec.webnode.cz

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  LIŠTNÁ

   

  Děti bez rozdílu věku se společně scházejí ve sborovém domě v Horní Lištné, aby se zde přitažlivým způsobem učili poznávat Boží pravdy a podle nich žít. Zveme všechny děti z Lištné a okolí mezi nás.

   

  Kontaktní osoba:

  Helena  Kostková,tel:608 256 702

   

   

  HUTNÍK

   

  Ve sborovém centru Hutník zahajují děti svůj program společně v hlavním sále a potom se rozdělují do 4 skupin:

   

   

  • Batolata

  batolata

   

  Děti do tří let se scházejí se svými rodiči v učebně zvané „jesličky“. Je to místnost plně přizpůsobena malým dětem, kde si mohou hrát a rodiče poslouchají přenos bohoslužeb z kostela. Je zde možnost uvařit si čaj, kávu či připravit pro děti svačinku. Ve výbavě pokoje je také přebalovací stůl pro nejmenší. Místnost je hned vedle pokoje pro děti předškolního věku (3-6let), je proto také vhodná pro rodiče, kteří se chtějí účastnit bohoslužeb, ale zároveň být blízko svému dítěti, které dochází již na nedělní školu pro předškoláky.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  • Předškoláci

  predskolaci1

   

  Děti od 3 do 6 let se setkávají ve vlastní učebně, kde je pro ně připravený program přizpůsobený jejich věku. Vyučování probíhá formou her, scének a soutěží. Děti hodně zpívají, vyrábějí a jsou motivovány odměnami. Pokud je některé z dětí bázlivější, není překážkou, aby s ním rodič zůstal na programu.

   

  kontaktní osoba:

  Anna Kajfoszová, tel: 734 642 601

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  • Školáci

   skolaci

  Školní děti od druhé třídy základní školy mají rovněž vlastní vyučování. Během celého programu jsou motivovány sbíráním bodů a následně mají možnost si za ně „koupit“ odměny. Program mají rozmanitý, zajímavý a velmi hodnotný. Cílem všech věkových skupin je vést děti k Bohu srozumitelným způsobem.

   

  kontaktní osoba:

  Karin Roiková, tel: 608 504 930

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  • Polská školka

  polska-skupina

   

  Další skupinkou jsou děti s polským vyučovacím jazykem. Tato skupina se nedělí podle věku, takže zde chodí děti od tří do dvanácti let. Programově je zaměřena podobně, jako výše popsané skupiny.

   

  kontaktní osoba:

  Vladislav Trombik,tel: 777 223 725

   

  čas:  středa 14:30 - 16:00

  místo:  učebna č. 2 ve SC Hutník

  konfirmace

  kontaktní osoba: pastor Bohdan Taska, tel: 603 442 064

   

  Pokud jsi byl pokřtěn a je ti 12 – 14 let, pak tě zveme k potvrzení křestní smlouvy skrze osobní vyznání. Konfirmační výuka probíhá během školního roku a trvá jeden rok. V rámci konfirmace se také podíváš na setkání dorostu. Více informací najdete v sekci Svátosti a obřady.

  Přihlášky ke konfirmační nauce jsou k dispozici v kanceláři sboru nebo ke stažení zde.

   

  místo: hlavní sál Sborovém centrum Hutník (přízemí) 

  čas: celý květen vždy ve čtvrtek v 18. hodin

  cena: 400 Kč / pár za všech pět setkání.

  registrace: kurzy.sceav.cz/

   


  Již několik let pořádá náš sbor v měsíci květnu kurz Příprava na manželství. Cílem kurzu je pomoci všem párům vybudovat zdravé základy pro šťastné manželství.

  Během pěti společně strávených večerů získáte mnoho užitečných nástrojů a poznatků, které Vám dají základ pro vytvoření hezkého manželství.

   

   

  Probíranými tématy jsou:

  • umění komunikace
  • jak řešit konflikty
  • význam společně stráveného času
  • jak rozvíjet vzájemné přátelství
  • jak druhému projevit, že ho milujeme
  • význam závazku
  • jak rozpoznat a ocenit naše odlišnosti
  • budujeme sexuální blízkost
  • vzájemně sdílené cíle, hodnoty a sny

   

  Setkání mají neformální a uvolněnou atmosféru. Večer začíná drobným pohoštěním. Následují krátké proslovy na dané téma, proložené cvičeními a otázkami k diskusi jen ve dvou. O svém vztahu nemusíte nikomu dalšímu nic říkat.

  Těšíme se na setkání s Vámi.
  Tento vzdělávací projekt podpořilo Město Třinec.

   

  predmanzelske

  místo:  1. patro SC Hutník - místnost Jesličky

   

  čas:    středa 9:30 - 11:30

   

  Kontaktní osoba:   Klusová Šárka, tel.: 608 617 147

   

  web:    http://babyclub-trinec.webnode.cz/

   

  Každou středu se od 9.30 do 11. 30 ve Sborovém centru Hutník scházejí maminky s dětmi do 3 let, aby se společně povzbuzovaly a učily, jak být lepšími maminkami. Setkání probíhá v klubovně na 1. patře, která je svým vybavením přizpůsobena malým dětem a jejich maminkám. Více o programu a náplni setkání se dozvíte na webových stránkách baby klubu.

   

   

   baby klub  DSC 0220
  Bude doplněno :)

  Čas:

  Kontaktní osoba:

   

                   vždy podle domluvy

                   pastor Michal Klus

                   tel.:608 744 764

  krest uprava

   

  Křest je milostivým Božím skutkem, ve kterém Bůh k sobě přijímá člověka. Boží Slovo učí, že Bůh nabízí svoji milost nejen dospělým, ale i nemluvňatům a proto pozýváme věřící rodiče, aby přivedli své děti ke křtu. Nicméně ke křtu voláme i dospělé, kteří nikdy pokřtěni nebyli a kteří se chtějí v pokání sklonit před Hospodinem a vydat Mu svůj život.

  Při křtu nemluvňat a dětí požadujeme jak souhlas obou rodičů, tak také ochotu vyznat víru a slíbit Bohu věrnost ve výchově, alespoň jedním z rodičů. Křest dospívajících a dospělých musí být spojen s osobním vyznáním víry v trojjediného Boha.

  Před samotným křtem je třeba absolvovat křestní přípravu. Příprava je vždy individuální dle duchovního stavu daného člověka. Také je třeba, aby byl vyplněn křestní formulář, který je k dispozici v kanceláři farního úřadu nebo je ke stažení zde. Křty se konají v dohodnutém termínu, nejlépe v rámci bohoslužeb začínajících v 9:30.

   
 • Nejstarší sborové zpravodaje (2009 - 2007).

   

   

  Každý měsíc vychází nové číslo Sborového zpravodaje našeho sboru. Zde naleznete zpravodaje z let 2009 - 2007, které se nám podařilo dohledat. Každý zpravodaj je dostupný ke stažení vždy pod měsícem a rokem, ve kterém vyšel. Pokud máte zájem o zpravodaje staršího data, kontaktujte diakona Edwarda Mitregu.

   

                                       

  Rok 2009

   

  LEDEN

  ČERVENEC

  ÚNOR

  SRPEN

  BŘEZEN

  ZÁŘÍ

  DUBEN

  ŘÍJEN

  KVĚTEN

  LISTOPAD

  ČERVEN

  PROSINEC

   

   

   

   

  Rok 2008 

   

  LEDEN

  ČERVENEC

  ÚNOR

  SRPEN

  BŘEZEN

  ZÁŘÍ

  DUBEN

  ŘÍJEN

  KVĚTEN

  LISTOPAD

  ČERVEN

  PROSINEC

   

   

   

   

   

  Rok 2007 

   

  LEDEN

  ČERVENEC

  ÚNOR

  SRPEN

  BŘEZEN

  ZÁŘÍ

  DUBEN

  ŘÍJEN

  KVĚTEN

  LISTOPAD

  ČERVEN

  PROSINEC

  ranní bohoslužby:   neděle 7: 45 (dle rozpisu)

  hlavní bohoslužby:   neděle 9: 30 (každou neděli)

  bohoslužby s Večeří Páně:  vždy druhou neděli v měsíci

   

   

  Bohoslužby

    

  Základním nosným prvkem života sboru jsou bohoslužby. Bohosluby
  K bohoslužbám se scházíme v našem chrámu a to převážně v neděle, výjimečně i během týdne u příležitosti různých církevních svátků. Další bohoslužby probíhají také v kazatelské stanici v Horní Lištné, v Domě pro seniory, v nemocnici a na dalších místech.

  Cílem bohoslužeb, ale vlastně všech aktivit sboru, je povzbudit člověka ve víře v Boha nebo mu na Boha zřetelně ukázat. Ústředním prvkem bohoslužeb je povzbuzující zvěst Božího slova, ale dále také společný zpěv, modlitby, apod. V době bohoslužeb mají děti většinou své vlastní setkání ve Sborovém centru Hutník.

  Protože je v naší oblasti významná polská národnostní menšina, míváme obvykle dvoje, jedny v jazyce českém, druhé v jazyce polském. Občasně jsou také naplánovány jen jedny společné bohoslužby, na kterých se používá jak český, tak i polský jazyk. 
  Tak je tomu také v době letních prázdnin. Informace o termínech a jazyku bohoslužeb naleznete v přehledu bohoslužeb. Součástí každých bohoslužeb je také finanční sbírka. Každá sbírka má své specifické určení, které rovněž najdete v přehledu bohoslužeb.

   

   

  Bohoslužby s malými dětmi

   

  Pro rodiče s malými dětmi, které ještě nejsou schopny účastnit se Nedělní besídky, je připravena ve Sborovém centru Hutník místnost zvaná Jesličky, kde si děti mohou hrát a rodiče mohou poslouchat audio přenos bohoslužeb z našeho kostela. Místnost je přizpůsobena dětem od 0 do 3 let, je zde i přebalovací pult, matrace a jiné potřebné věci.

   

  batolata

  Kdo:  děti do 13 letdeti

   

  Čas: každou neděli od 9:30

   

  Místo:   Sborové centrum HUTNÍK 

                  Sborový dům LIŠTNÁ

   

  Web:  http://skolkatrinec.webnode.cz

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  LIŠTNÁ

   

  Děti bez rozdílu věku se společně scházejí ve sborovém domě v Horní Lištné, aby se zde přitažlivým způsobem učili poznávat Boží pravdy a podle nich žít. Zveme všechny děti z Lištné a okolí mezi nás.

   

  Kontaktní osoba:

  Helena  Kostková,tel:608 256 702

   

   

  HUTNÍK

   

  Ve sborovém centru Hutník zahajují děti svůj program společně v hlavním sále a potom se rozdělují do 4 skupin:

   

   

  • Batolata

  batolata

   

  Děti do tří let se scházejí se svými rodiči v učebně zvané „jesličky“. Je to místnost plně přizpůsobena malým dětem, kde si mohou hrát a rodiče poslouchají přenos bohoslužeb z kostela. Je zde možnost uvařit si čaj, kávu či připravit pro děti svačinku. Ve výbavě pokoje je také přebalovací stůl pro nejmenší. Místnost je hned vedle pokoje pro děti předškolního věku (3-6let), je proto také vhodná pro rodiče, kteří se chtějí účastnit bohoslužeb, ale zároveň být blízko svému dítěti, které dochází již na nedělní školu pro předškoláky.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  • Předškoláci

  predskolaci1

   

  Děti od 3 do 6 let se setkávají ve vlastní učebně, kde je pro ně připravený program přizpůsobený jejich věku. Vyučování probíhá formou her, scének a soutěží. Děti hodně zpívají, vyrábějí a jsou motivovány odměnami. Pokud je některé z dětí bázlivější, není překážkou, aby s ním rodič zůstal na programu.

   

  kontaktní osoba:

  Anna Kajfoszová, tel: 734 642 601

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  • Školáci

   skolaci

  Školní děti od druhé třídy základní školy mají rovněž vlastní vyučování. Během celého programu jsou motivovány sbíráním bodů a následně mají možnost si za ně „koupit“ odměny. Program mají rozmanitý, zajímavý a velmi hodnotný. Cílem všech věkových skupin je vést děti k Bohu srozumitelným způsobem.

   

  kontaktní osoba:

  Karin Roiková, tel: 608 504 930

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  • Polská školka

  polska-skupina

   

  Další skupinkou jsou děti s polským vyučovacím jazykem. Tato skupina se nedělí podle věku, takže zde chodí děti od tří do dvanácti let. Programově je zaměřena podobně, jako výše popsané skupiny.

   

  kontaktní osoba:

  Vladislav Trombik,tel: 777 223 725

   

  čas:  středa 14:30 - 16:00

  místo:  učebna č. 2 ve SC Hutník

  konfirmace

  kontaktní osoba: pastor Bohdan Taska, tel: 603 442 064

   

  Pokud jsi byl pokřtěn a je ti 12 – 14 let, pak tě zveme k potvrzení křestní smlouvy skrze osobní vyznání. Konfirmační výuka probíhá během školního roku a trvá jeden rok. V rámci konfirmace se také podíváš na setkání dorostu. Více informací najdete v sekci Svátosti a obřady.

  Přihlášky ke konfirmační nauce jsou k dispozici v kanceláři sboru nebo ke stažení zde.

   

  místo: hlavní sál Sborovém centrum Hutník (přízemí) 

  čas: celý květen vždy ve čtvrtek v 18. hodin

  cena: 400 Kč / pár za všech pět setkání.

  registrace: kurzy.sceav.cz/

   


  Již několik let pořádá náš sbor v měsíci květnu kurz Příprava na manželství. Cílem kurzu je pomoci všem párům vybudovat zdravé základy pro šťastné manželství.

  Během pěti společně strávených večerů získáte mnoho užitečných nástrojů a poznatků, které Vám dají základ pro vytvoření hezkého manželství.

   

   

  Probíranými tématy jsou:

  • umění komunikace
  • jak řešit konflikty
  • význam společně stráveného času
  • jak rozvíjet vzájemné přátelství
  • jak druhému projevit, že ho milujeme
  • význam závazku
  • jak rozpoznat a ocenit naše odlišnosti
  • budujeme sexuální blízkost
  • vzájemně sdílené cíle, hodnoty a sny

   

  Setkání mají neformální a uvolněnou atmosféru. Večer začíná drobným pohoštěním. Následují krátké proslovy na dané téma, proložené cvičeními a otázkami k diskusi jen ve dvou. O svém vztahu nemusíte nikomu dalšímu nic říkat.

  Těšíme se na setkání s Vámi.
  Tento vzdělávací projekt podpořilo Město Třinec.

   

  predmanzelske

  místo:  1. patro SC Hutník - místnost Jesličky

   

  čas:    středa 9:30 - 11:30

   

  Kontaktní osoba:   Klusová Šárka, tel.: 608 617 147

   

  web:    http://babyclub-trinec.webnode.cz/

   

  Každou středu se od 9.30 do 11. 30 ve Sborovém centru Hutník scházejí maminky s dětmi do 3 let, aby se společně povzbuzovaly a učily, jak být lepšími maminkami. Setkání probíhá v klubovně na 1. patře, která je svým vybavením přizpůsobena malým dětem a jejich maminkám. Více o programu a náplni setkání se dozvíte na webových stránkách baby klubu.

   

   

   baby klub  DSC 0220
  Bude doplněno :)

  Čas:

  Kontaktní osoba:

   

                   vždy podle domluvy

                   pastor Michal Klus

                   tel.:608 744 764

  krest uprava

   

  Křest je milostivým Božím skutkem, ve kterém Bůh k sobě přijímá člověka. Boží Slovo učí, že Bůh nabízí svoji milost nejen dospělým, ale i nemluvňatům a proto pozýváme věřící rodiče, aby přivedli své děti ke křtu. Nicméně ke křtu voláme i dospělé, kteří nikdy pokřtěni nebyli a kteří se chtějí v pokání sklonit před Hospodinem a vydat Mu svůj život.

  Při křtu nemluvňat a dětí požadujeme jak souhlas obou rodičů, tak také ochotu vyznat víru a slíbit Bohu věrnost ve výchově, alespoň jedním z rodičů. Křest dospívajících a dospělých musí být spojen s osobním vyznáním víry v trojjediného Boha.

  Před samotným křtem je třeba absolvovat křestní přípravu. Příprava je vždy individuální dle duchovního stavu daného člověka. Také je třeba, aby byl vyplněn křestní formulář, který je k dispozici v kanceláři farního úřadu nebo je ke stažení zde. Křty se konají v dohodnutém termínu, nejlépe v rámci bohoslužeb začínajících v 9:30.

   
 • Nejstarší sborové zpravodaje (2009 - 2007).

   

   

  Každý měsíc vychází nové číslo Sborového zpravodaje našeho sboru. Zde naleznete zpravodaje z let 2009 - 2007, které se nám podařilo dohledat. Každý zpravodaj je dostupný ke stažení vždy pod měsícem a rokem, ve kterém vyšel. Pokud máte zájem o zpravodaje staršího data, kontaktujte diakona Edwarda Mitregu.

   

                                       

  Rok 2009

   

  LEDEN

  ČERVENEC

  ÚNOR

  SRPEN

  BŘEZEN

  ZÁŘÍ

  DUBEN

  ŘÍJEN

  KVĚTEN

  LISTOPAD

  ČERVEN

  PROSINEC

   

   

   

   

  Rok 2008 

   

  LEDEN

  ČERVENEC

  ÚNOR

  SRPEN

  BŘEZEN

  ZÁŘÍ

  DUBEN

  ŘÍJEN

  KVĚTEN

  LISTOPAD

  ČERVEN

  PROSINEC

   

   

   

   

   

  Rok 2007 

   

  LEDEN

  ČERVENEC

  ÚNOR

  SRPEN

  BŘEZEN

  ZÁŘÍ

  DUBEN

  ŘÍJEN

  KVĚTEN

  LISTOPAD

  ČERVEN

  PROSINEC

  ranní bohoslužby:   neděle 7: 45 (dle rozpisu)

  hlavní bohoslužby:   neděle 9: 30 (každou neděli)

  bohoslužby s Večeří Páně:  vždy druhou neděli v měsíci

   

   

  Bohoslužby

    

  Základním nosným prvkem života sboru jsou bohoslužby. Bohosluby
  K bohoslužbám se scházíme v našem chrámu a to převážně v neděle, výjimečně i během týdne u příležitosti různých církevních svátků. Další bohoslužby probíhají také v kazatelské stanici v Horní Lištné, v Domě pro seniory, v nemocnici a na dalších místech.

  Cílem bohoslužeb, ale vlastně všech aktivit sboru, je povzbudit člověka ve víře v Boha nebo mu na Boha zřetelně ukázat. Ústředním prvkem bohoslužeb je povzbuzující zvěst Božího slova, ale dále také společný zpěv, modlitby, apod. V době bohoslužeb mají děti většinou své vlastní setkání ve Sborovém centru Hutník.

  Protože je v naší oblasti významná polská národnostní menšina, míváme obvykle dvoje, jedny v jazyce českém, druhé v jazyce polském. Občasně jsou také naplánovány jen jedny společné bohoslužby, na kterých se používá jak český, tak i polský jazyk. 
  Tak je tomu také v době letních prázdnin. Informace o termínech a jazyku bohoslužeb naleznete v přehledu bohoslužeb. Součástí každých bohoslužeb je také finanční sbírka. Každá sbírka má své specifické určení, které rovněž najdete v přehledu bohoslužeb.

   

   

  Bohoslužby s malými dětmi

   

  Pro rodiče s malými dětmi, které ještě nejsou schopny účastnit se Nedělní besídky, je připravena ve Sborovém centru Hutník místnost zvaná Jesličky, kde si děti mohou hrát a rodiče mohou poslouchat audio přenos bohoslužeb z našeho kostela. Místnost je přizpůsobena dětem od 0 do 3 let, je zde i přebalovací pult, matrace a jiné potřebné věci.

   

  batolata

  Kdo:  děti do 13 letdeti

   

  Čas: každou neděli od 9:30

   

  Místo:   Sborové centrum HUTNÍK 

                  Sborový dům LIŠTNÁ

   

  Web:  http://skolkatrinec.webnode.cz

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  LIŠTNÁ

   

  Děti bez rozdílu věku se společně scházejí ve sborovém domě v Horní Lištné, aby se zde přitažlivým způsobem učili poznávat Boží pravdy a podle nich žít. Zveme všechny děti z Lištné a okolí mezi nás.

   

  Kontaktní osoba:

  Helena  Kostková,tel:608 256 702

   

   

  HUTNÍK

   

  Ve sborovém centru Hutník zahajují děti svůj program společně v hlavním sále a potom se rozdělují do 4 skupin:

   

   

  • Batolata

  batolata

   

  Děti do tří let se scházejí se svými rodiči v učebně zvané „jesličky“. Je to místnost plně přizpůsobena malým dětem, kde si mohou hrát a rodiče poslouchají přenos bohoslužeb z kostela. Je zde možnost uvařit si čaj, kávu či připravit pro děti svačinku. Ve výbavě pokoje je také přebalovací stůl pro nejmenší. Místnost je hned vedle pokoje pro děti předškolního věku (3-6let), je proto také vhodná pro rodiče, kteří se chtějí účastnit bohoslužeb, ale zároveň být blízko svému dítěti, které dochází již na nedělní školu pro předškoláky.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  • Předškoláci

  predskolaci1

   

  Děti od 3 do 6 let se setkávají ve vlastní učebně, kde je pro ně připravený program přizpůsobený jejich věku. Vyučování probíhá formou her, scének a soutěží. Děti hodně zpívají, vyrábějí a jsou motivovány odměnami. Pokud je některé z dětí bázlivější, není překážkou, aby s ním rodič zůstal na programu.

   

  kontaktní osoba:

  Anna Kajfoszová, tel: 734 642 601

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  • Školáci

   skolaci

  Školní děti od druhé třídy základní školy mají rovněž vlastní vyučování. Během celého programu jsou motivovány sbíráním bodů a následně mají možnost si za ně „koupit“ odměny. Program mají rozmanitý, zajímavý a velmi hodnotný. Cílem všech věkových skupin je vést děti k Bohu srozumitelným způsobem.

   

  kontaktní osoba:

  Karin Roiková, tel: 608 504 930

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  • Polská školka

  polska-skupina

   

  Další skupinkou jsou děti s polským vyučovacím jazykem. Tato skupina se nedělí podle věku, takže zde chodí děti od tří do dvanácti let. Programově je zaměřena podobně, jako výše popsané skupiny.

   

  kontaktní osoba:

  Vladislav Trombik,tel: 777 223 725

   

  čas:  středa 14:30 - 16:00

  místo:  učebna č. 2 ve SC Hutník

  konfirmace

  kontaktní osoba: pastor Bohdan Taska, tel: 603 442 064

   

  Pokud jsi byl pokřtěn a je ti 12 – 14 let, pak tě zveme k potvrzení křestní smlouvy skrze osobní vyznání. Konfirmační výuka probíhá během školního roku a trvá jeden rok. V rámci konfirmace se také podíváš na setkání dorostu. Více informací najdete v sekci Svátosti a obřady.

  Přihlášky ke konfirmační nauce jsou k dispozici v kanceláři sboru nebo ke stažení zde.

   

  místo: hlavní sál Sborovém centrum Hutník (přízemí) 

  čas: celý květen vždy ve čtvrtek v 18. hodin

  cena: 400 Kč / pár za všech pět setkání.

  registrace: kurzy.sceav.cz/

   


  Již několik let pořádá náš sbor v měsíci květnu kurz Příprava na manželství. Cílem kurzu je pomoci všem párům vybudovat zdravé základy pro šťastné manželství.

  Během pěti společně strávených večerů získáte mnoho užitečných nástrojů a poznatků, které Vám dají základ pro vytvoření hezkého manželství.

   

   

  Probíranými tématy jsou:

  • umění komunikace
  • jak řešit konflikty
  • význam společně stráveného času
  • jak rozvíjet vzájemné přátelství
  • jak druhému projevit, že ho milujeme
  • význam závazku
  • jak rozpoznat a ocenit naše odlišnosti
  • budujeme sexuální blízkost
  • vzájemně sdílené cíle, hodnoty a sny

   

  Setkání mají neformální a uvolněnou atmosféru. Večer začíná drobným pohoštěním. Následují krátké proslovy na dané téma, proložené cvičeními a otázkami k diskusi jen ve dvou. O svém vztahu nemusíte nikomu dalšímu nic říkat.

  Těšíme se na setkání s Vámi.
  Tento vzdělávací projekt podpořilo Město Třinec.

   

  predmanzelske

  místo:  1. patro SC Hutník - místnost Jesličky

   

  čas:    středa 9:30 - 11:30

   

  Kontaktní osoba:   Klusová Šárka, tel.: 608 617 147

   

  web:    http://babyclub-trinec.webnode.cz/

   

  Každou středu se od 9.30 do 11. 30 ve Sborovém centru Hutník scházejí maminky s dětmi do 3 let, aby se společně povzbuzovaly a učily, jak být lepšími maminkami. Setkání probíhá v klubovně na 1. patře, která je svým vybavením přizpůsobena malým dětem a jejich maminkám. Více o programu a náplni setkání se dozvíte na webových stránkách baby klubu.

   

   

   baby klub  DSC 0220
  Bude doplněno :)

  Čas:

  Kontaktní osoba:

   

                   vždy podle domluvy

                   pastor Michal Klus

                   tel.:608 744 764

  krest uprava

   

  Křest je milostivým Božím skutkem, ve kterém Bůh k sobě přijímá člověka. Boží Slovo učí, že Bůh nabízí svoji milost nejen dospělým, ale i nemluvňatům a proto pozýváme věřící rodiče, aby přivedli své děti ke křtu. Nicméně ke křtu voláme i dospělé, kteří nikdy pokřtěni nebyli a kteří se chtějí v pokání sklonit před Hospodinem a vydat Mu svůj život.

  Při křtu nemluvňat a dětí požadujeme jak souhlas obou rodičů, tak také ochotu vyznat víru a slíbit Bohu věrnost ve výchově, alespoň jedním z rodičů. Křest dospívajících a dospělých musí být spojen s osobním vyznáním víry v trojjediného Boha.

  Před samotným křtem je třeba absolvovat křestní přípravu. Příprava je vždy individuální dle duchovního stavu daného člověka. Také je třeba, aby byl vyplněn křestní formulář, který je k dispozici v kanceláři farního úřadu nebo je ke stažení zde. Křty se konají v dohodnutém termínu, nejlépe v rámci bohoslužeb začínajících v 9:30.