s5 logo

Hlavní události

bře
23


16:30 - 18:00

bře
23


19:00 - 21:00

bře
25


9:30 - 11:00

Celý kalendář

Pravidelná setkání

Aktivity našeho sboru, které se pravidelně opakují najdete v přehledné tabulce

Život sboru v obrazech

Připravili jsme pro vás krátkou fotoprezetaci ze života sboru
zavislosti

Šance podaná ruka

Součástí našeho sboru je také projekt Šance podaná ruka, který se zaměřuje na lidi s problémem závislosti (drogy, alkohol, automaty, bulimie, anorexie, pornografie...). Více informací...

Kavárna Pamoja

Zveme vás k příjemnému posezení v útulné nekuřácké kavárně Pamoja, která se nachází v přízemí Sborového centra Hutník. Pro více informací navštivte stránky kavárny Pamoja

Děti Afriky

Součástí tohoto misijního projektu našeho sboru je podpora vzdělávání různých osob v Mbulském distriktu Tanzanie, stavba školy a sirotčince, ale také i "adopce na dálku". Více informací...
 • Registrace

Zápas o vizi

Numeri 21,4-9

Je už tomu několik let, co jsme měli jako rodina mimořádnou výsadu navštívit naše přátele v Norsku. Jeden z výjimečných zážitků bylo řízená motorového člunu ve spleti norských ostrůvků. Vzpomínám si na jeden okamžik, kdy náš přítel instruoval našeho Bena, jak řídit. Ukázal mu na červený majáček na jednom z ostrůvků a řekl, aby jel přímo v tom směru. Připomenul, že je důležité pořád se dívat, kde je majáček, abychom nekličkovali, ale jeli přímo.

Dnešní biblický text nám připomíná, že stejné je to i v životě. Musíme mít nějaký trvalý smysl života, nějakou životní vizi. Když máme takovouto vizi, pak naše životní cesta nebude klikatá, nebude poskakováním od jedné vize k druhé, ale bude přímá, jako má být plavba člunu.

Dnešní text nás vezme k Izraelcům, kteří putují z Egypta do zaslíbené země. Pán Bůh jim dal vizi. Byla to vize země hojnosti, která bude jejich svobodným domovem, kde jim Pán Bůh bude Bohem a oni Mu lidem. Jenže i ti Izraelci občas zapomínali. Přečtěme si text určený na dnešní neděli.

 

Číst dál...

Co bude po smrti?

1. Jan 2,21-29

Tento týden jsem měl dva pohřby a na pohřbech často mluvím o věčnosti. Často si pokládám otázku, čemu nejrůznější účastnící pohřbu věří. Ano, často tam jsou křesťané, kteří věří ve věčný život, ale jistě tam jsou i ti, kdo nevěří.

Podíval jsem se trochu i na diskuze na internetu. Našel jsem dotaz jedné anonymní ženy. Ta se psala toto:

„Mám strach z toho, co (ne)bude po smrti. Možná je tady někdo s podobnou úzkostí. Děje se mi to hlavně večer před spaním. Najednou si uvědomím, že vlastně až umřeme, tak už nebude nic, nikdy nic. Je mi z toho hrozně, na zvracení. Přejde mě to po chvilce, prakticky stačí začít myslet na něco jiného. Uvažovala jsem, jestli takhle přemýšlí více lidí, nebo jestli si někdo našel nějakou pomoc, nebo začal věřit tomu, že se pak znovu narodíme apod. Budu ráda když někdo něco napíše.“

Číst dál...

Setkání s Bohem

Izajáš 6,1-13

Milí bratři a sestry, všichni máme kolem sebe ty, kdo by nám řekli, že věří v Boha. Otázkou samozřejmě je, v jakého. Čas od času se na to zeptám. A odpověď většinou směřuje k tomu, že lidé věří v Boha, který je chrání, pomáhá, posiluje. Samozřejmě, i já věřím, že podobně Pán Bůh působí i v mém životě. Ale myslím, že je třeba dát si velký pozor na to, abychom nesnižovali Pána Boha na nějakého služebníka, který se pouze stará, abychom se měli báječně. To bychom se moc mýlili.

Na dnešní neděli je určen text, ze kterého se něco o Pánu Bohu dovíme. Zaposlouchejme se tedy do něj.

Číst dál...

Kanál YouTube

Záznamy z našich kázání si můžete najít na našem Kanálu YouTube.

Sborové aktuality

 • Autobusový výlet do Katovic

  V úterý 17.4.2018 se uskuteční celodenní autobusový výlet do Katovic. Cílem bude hlavně Slezské muzeum, kde probíhá mimo jiné i výstava o Reformaci. Zájemce prosíme o zapisování se na listiny v kostele nebo v kanceláři sboru. Počet je omezen. 

   
 • Neděle 25.3.2018

  V neděli 25.3.2018 se posunuje čas, takže budeme stávat o hodinu dříve. Čekají nás jedny společné bohoslužby v kostele v 9.30 a po jejich skončení se bude konat výroční shromáždění. Moc vás prosíme, abyste přišli na toto shromáždění, kde chceme zhodnotit rok 2017 a přemýšlet nad cíli a vizemi do budoucna. Součásti shromáždění bude i oběd. Chtěli bychom skončit okolo 13. hodiny.

   
 • Setkání nejstarších sborovníků

  Setkání nejstarších sborovníků se bude konat v sobotu 24.3.2018 v 10.00. Je připraveno setkání u Božího slova a s Večeří Páně. Zároveň je připraveno občerstvení a další program. Pozvěte všechny seniory, především ty, kdo už se nezúčastňují našeho sborového života. 

   
 • ŠANCE - PODANÁ RUKA - sociální bydlení Třinec

  Registrační číslo projektu: CZ.06.2.56/0.0/0.0/16_033/0002807

  Název programu: Integrovaný regionální operační program

  Název výzvy: 35. Výzva IROP - SOCIÁLNÍ BYDLENÍ PRO SOCIÁLNĚ VYLOUČENÉ LOKALITY - SC 2.1

  Název projektu CZ: ŠANCE - PODANÁ RUKA - sociální bydlení Třinec

  V rámci realizace projektu dojde k vybudování 6 bytových jednotek pro sociální bydlení na území města Třinec.

  Projektem vznikne 6 sociálních bytů s kapacitou 14 lůžek, které budou splňovat všechny potřebné parametry sociálního bydlení IROP, které ve městě kapacitně citelně chybí.

  Dojde ke zvýšení kvality a dostupnosti sociálního bydlení pro osoby v bytové nouzi na území města Třinec a k naplnění specifického cíle 2.1 IROP.

  Přehled zdrojů financování:

  Celkové způsobilé výdaje: 8 252 344,35

  Příspěvek Unie: 7 014 492,69

  Národní veřejné zdroje: 825 234,44

  Podpora celkem: 7 839 727,13

  Vlastní zdroj financování: 412 617,22

Hosté on-line

Právě přítomno: 73 guests a žádný člen

Kde nás najdete

Hledám Boha

hledam boha a

Slovo na každý den

slovo pro kazdy den

RÁDIO 7

radio7

Biblická lupa

biblicka lupa

KS-SCH

kssch